Dzień Otwarty Instytutu Elektroenergetyki PW

W piątek 19.05.2023 r. w Instytucie Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej odbył się Dzień Otwarty, który zgromadził setki uczestników – uczniów szkół średnich z Warszawy i okolic. Wydarzenie okazało się bardzo udane zarówno pod kątem merytorycznym (przedstawienie oferty kształcenia w zakresie kierunku studiów Elektrotechnika, zwiedzanie laboratoriów) jak i promocyjnym. Realizacja wydarzenia była możliwa dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu pracowników Instytutu Elektroenergetyki, a także wsparciu i współpracy różnych działów i biur Politechniki Warszawskiej oraz instytutów na Wydziale Elektrycznym.

Dr inż. Tadeusz Daszczyński na tle rozdzielnicy e2ALPHA oraz roll-upu projektu VES

W Laboratorium Aparatów Elektrycznych i Procesów Łączeniowych dr inż. Tadeusz Daszczyński przygotował pokaz zastosowania technologii VR w elektroenergetyce na testowej aplikacji. Każdy uczestnik mógł sam założyć okulary VR i nauczyć się budowy i działania rozdzielnic SN. Z takiej możliwości skorzystało co najmniej kilkadziesiąt osób osobiście i drugie tyle jako obserwatorzy. Pozytywny odbiór aplikacji daje poczucie dobrze wykonanej pracy.

Uczniowie szkół średnich testują aplikację VR