PTETiS kolejnym patronem projektu VES


Udało się pozyskać kolejnego patrona projektu VES. Jest nim Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej.

Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej utworzono w Warszawie w dniu 29 stycznia 1961 roku. Jego zasadniczym celem statutowym jest krzewienie i popie-ranie rozwoju elektrotechniki i elektroniki teoretycznej i stosowanej.

Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym będziemy promowali wyniki prac podczas konferencji „Postępy w Elektrotechnice Stosowanej” (PES). W 2023 roku odbędzie się już siedemnasta edycja tej konferencji, organizowanej od roku 1997 przez Oddział Warszawski PTETiS. PES, która ma charakter cykliczny, jest jedną z niewielu aktywności, podkreślających utylitarny charakter elektrotechniki. Ta dziedzina wiedzy jest interdyscyplinarna i ściśle związana z dokonaniami innych dziedzin wykorzystujących sprzęt elektrotechniczny. Zdaniem Komitetu Organizacyjnego konferencja ukierunkowana na praktyczne zastosowania elektrotechniki jest wysoce pożądana, czego dowodem jest jej niesłabnąca popularność. Swobodna wymiana doświadczeń przez przedstawicieli najistotniejszych ośrodków akademickich, przemysłowych i naukowych sprzyja wspólnemu poszukiwaniu rozwiązań w zakresie tematyki dotyczącej najnowszych trendów w elektrotechnice, elektronice, automatyce i dziedzinach pokrewnych. Kontakty nawiązywane podczas konferencji PES niejednokrotnie skutkowały integracją środowiska akademickiego i przemysłowego, prowadząc do rozwiązywania zaawansowanych zagadnień oraz bezpośredniego zastosowania polskich wynalazków w skali przemysłowej.

Konferencja PES dobrze przyjęła się w środowisku krajowych elektrotechników, o czym świadczy łączna liczba ok. 500 uczestników reprezentujących 33 ośrodki naukowe i badawcze. Stała się wydarzeniem istotnym dla naukowców, inżynierów oraz podmiotów gospodarczych związanych zawodowo z elektrotechniką, energetyką, automatyką, informatyką.  Projekt ma charakter ogólnopolski, z udziałem gości zagranicznych, przy czym efekty w postaci artykułów naukowych oraz rozdziałów monografii będą publikowane w wydawnictwach o charakterze międzynarodowym. Grupa zainteresowanych wynikami konferencji naukowców, doktorantów, pracowników branży przemysłowej w Polsce może być szacowana na kilkanaście tysięcy osób. Konferencja jest od wielu lat ważnym w kraju forum wymiany wiedzy i doświadczeń naukowych w dziedzinie elektrotechniki oraz dziedzin pokrewnych. Służy też wymianie doświadczeń i wiedzy miedzy ośrodkami naukowymi a przemysłowymi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *