Wizyta w szkołach średnich z Łowicza 15.03.2024

W piątek 15.03.2024 r. kierownik projektu VES odwiedził dwie szkoły średnie z Łowicza. Jako pierwsze było I Liceum Ogólnokształcące im. J. Chełmońskiego. Na drugiej i trzeciej lekcji dr inż. Tadeusz Daszczyński wygłosił wykład na temat elektroenergetyki. Przedstawił elektrownie szczytowo-pompowe, omówił problemy związane z gromadzeniem energii elektrycznej z OZE i wyłączeniami źródeł odnawialnych z sieci, zaprezentował badania laboratoryjne związane z prądami zwarciowymi i łukiem elektrycznym. Przedstawił również wybrane zagadnienia z fotowoltaiki i przykłady projektów badawczych dotyczących systemów elektroenergetycznych. Poznaliśmy również zastosowanie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w elektroenergetyce.
Dr inż. Tadeusz Daszczyński zaprezentował ofertę kształcenia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej na kierunkach: automatyka i robotyka, elektrotechnika, elektromobilność i informatyka stosowana.

Następnie podobny wykład odbył się w Zespole Szkół Technicznych im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.