Aplikacja VES podczas szkolenia pracowników Instytutu Elektroenergetyki PW

W dn. 21-22 września 2023 r. odbyło się szkolenie pracowników Instytutu Elektroenergetyki PW w Hotel Sevilla Gold w m-ści Łęczeszyce. Głównym tematem szkolenia było „Przygotowanie pracowników do zmiany”. Prezentowana była tam także aplikacja VES. Dydaktyka z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym VR, niesie ogromny potencjał i jest zmiana w podejściu do prowadzenia zajęć praktycznych.

Uczestnicy szkolenia IEN podczas testów aplikacji VES

Dostępne dziś technologie, w tym technologie wirtualnej rzeczywistości (ang. virtual reality – VR) i rozszerzonej rzeczywistości (ang. augmented reality – AR) pozwalają budować modele symulacyjne łączące cechy modeli materialnych oraz modeli matematycznych. Za materialną, można uznać trójwymiarową geometrię o dowolnym poziomie szczegółowości natomiast metadane powiązane z tą geometrią można wykorzystywać w opisie matematycznym zachowania się oryginalnego obiektu.

Uczestnicy szkolenia IEN podczas testów aplikacji VES