VES na Międzyuczelnianym Obozie Studenckich Kół Naukowych DYCHÓW 2023

W dn. 02-08.09.2023 r., odbywać się będzie Międzyuczelniany Obóz Studenckich Kół Naukowych DYCHÓW 2023. Jest to już druga edycja takiego obozu – pierwsza odbyła się w zeszłym roku w dn. 18-23.09.2022 r. Obóz odbywać się będzie na terenie elektrowni szczytowo-pompowej w Dychowie (ok. 88 MW mocy zainstalowanej). W tym roku studenci z 2 uczelni wyższych będą mieli okazję zapoznać się z wynikami prac nad projektem VES. Obóz organizowany jest przez koła naukowe:

• SKN IskIErka – Wydział Elektryczny (WE)
  • SKN Inżynierii Wodnej – Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (WIBHiIŚ)
  • SKN Energetyków – Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa (WMEiL)

W obozie weźmie udział łącznie około 50 osób z Politechniki Warszawskiej (PW) oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (UPWr). Całość praca badawczych będzie podsumowana podczas oficjalnego zakończenia w Rezydencji Dychów w piątek 08.09.2023 r. Z WE PW opiekunami będą dr inż. Tadeusz Daszczyński oraz mgr inż. Szymon Stoczko (obaj z Zakładu Aparatów i Automatyki Elektroenergetycznej Instytutu Elektroenergetyki PW). Obóz otrzymał dofinansowanie z Politechniki Warszawskiej w ramach programu „Inicjatywy wspierające rozwój kół naukowych Politechniki Warszawskiej” w kwocie 20 000,00 zł. Ponadto Obóz uzyskał wsparcie merytoryczne z Centrum Studiów Zaawansowanych PW oraz patronat medialny z Redakcji Energetyki Wodnej. Podczas obozu naukowego studentów PW i UPWr będą powstawały materiały multimedialne dla celów promocyjnych i sprawozdawczych. Sprawozdania w postaci zdjęć, opisów i filmu zostaną udostępnione po obozie na stronach internetowych właściwych Wydziałów PW i UPWr. Ponadto studenci będą mieli możliwość lepszego zapoznania się z działaniem i budową elektrowni wodnej, a także przejdą szkolenie praktyczne z zakresu wykonania pomiarów na rzeczywistych urządzeniach i instalacjach.